Neuigkeiten

25-procentowa korzyść wydajności przy odciąganiu wiórów

Firma Höcker Polytechnik odpyla za pomocą silników synchronicznych IE5 z magnesami trwałymi, które są w najwyższej klasie sprawności

Udział energii w kosztach produkcji rośnie z roku na rok - zredukowanie kosztów energii stają się zatem decydującą przewagą nad konkurencją. Uruchamiając maszynę obróbczą na produkcji, równolegle pracę zaczyna także odpylacz. Zmniejszenie zużycia energii przy odciąganiu pyłów i wiórów może się zatem szybko zwrócić. 

Höcker Polytechnik, jedno z wiodących przedsiębiorstw w dziedzinie techniki odciągania i filtracji, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii silników z magnesami trwałymi IE5, była w stanie znacznie zmniejszyć zużycie energii w swoich odpylaczach Vacumobil.

Silnik o najwyższej klasie sprawności IE5

Nowoopracowany układ Powerpack o efektywności IE5 oferuje, przy zredukowanych kosztach energii elektrycznej wzrost wydajności odciągu nawet do 25 procent. Ten znaczny wzrost wydajności możliwy jest dzięki zastosowaniu silników z magnesami trwałymi o najwyższej klasie sprawności IE5 w połączeniu ze specjalnie  ustawionymi  parametrami przetwornic częstotliwości. Klasa efektywności energetycznej 5 lub Wydajność Ultra Premium to obecnie najwyższa klasa wydajności dla silników elektrycznych. W odpylaczach Vacumobil zastosowano najnowocześniejszy typ silnika, który często używany jest również w samochodach elektrycznych, dla zapewnienia znacznego wzrostu efektywności.

Firma Höcker Polytechnik połączyła silnik z magnesami trwałymi z przetwornicą częstotliwości i dostosowała układ sterowania specjalnie do tego typu silników. Te trzy najnowocześniejsze komponenty sprawiają, że sprawdzone 1000-krotnie odpylacze typu  Vacumobil są prawdopodobnie najbardziej ekonomicznymi urządzeniami na rynku.

Skutecznie przetestowany w praktyce

Odpylacz Vacumobil 350 z układem IE5-Powerpack został przetestowany w sześciomiesięcznym teście wytrzymałościowym u producenta mebli w rzeczywistych warunkach pracy.  Efekt był przekonujący: urządzenie Vacumobil z silnikiem synchronicznym 11 kW z magnesami trwałymi (IE5) niezawodnie przejęło zadanie, do którego wcześniej potrzebny był Vacumobil z silnikiem asynchronicznym 15 kW (IE3) regulowanym przetwornicą częstotliwości. To zużywa przy tym efektywnie o 2,5 kW mniej energii. Z rocznej perspektywy dopłata do Vacumobil’a z układem Powerpack o efektywności IE5 może już się opłacić. Zwiększona wydajność odsysania oferuje dodatkową wartość dodaną.

Efektywność energetyczna jest nagradzana nie tylko korzystniejszym rachunkiem za prąd, ale zakup takiego odpylacza Vacumobil IE5 wspierany jest przez dotację z programu Bafa.

Nowy układ Powerpack o efektywności IE5 dostępny jest w połączeniu z modelami Vacumobil 350 (11 kW/IE5), 300 (7,5 kW/IE5) lub 250 (5,5 kW/IE5).

Wróć